Entry Kurz

 https://www.youtube.com/watch?v=keHCNURuygg

Zmeň svoj životný štýl vďaka, ktorému dosiahneš KONDÍCIU akú si nikdy nemal a staň sa lepším človekom! V BaseGym Banská Bystrica Ti ponúkame pomocnú ruku na tejto ceste. Otvárame trojtýždňový kurz pre všetkých odvážnych, ktorí sa rozhodli pre zmenu!

Najbližšie kurzy:
  3.10.2017
31.10.2017
28.11.2017

Prihláška TU


BaseGym kurz pre začiatočníkov vznikol na základe dlhoročných skúseností, aby Ťa čo najlepšie pripravil na jednotlivé tréningy. Počas šiestich lekcii Ťa oboznámime s terminológiou, základnými cvičebnými postupmi, so systémom a štruktúrou tréningu filozofie CrossFit a mnoho ďalšieho. Tak aby si mohol neskôr plnohodnotne nastúpiť na skupinové tréningy.

Kurz je vyhlásený priebežne počas celého roka v priemere raz mesačne obsahuje 6 x 75min tréningových jednotiek s kvalifikovaným a skúseným trénerom. Spoznaj komunitu skvelých ľudí a pracuj cieľavedomo na svojom zdravom životnom štýle spolu s nami!

Každý musí absolvovať všetky časti kurzu aby mohol neskôr navštevovať skupinové tréningy.
Pokiaľ sa ti nebude dať niektorú časť kurzu absolvovať, budeš si ju môcť nahradiť po dohode s trénerom.

Cena kurzu je len 30 Eur.
Alebo telefonicky na: 0918 964 525
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

bg-kurz-zaciatocnikov2

Yoga v BaseGyme
Prečo Yoga?
Yoga je forma fyzického a psychického cvičenia. Prináša sebou niekoľko benefitov a to nielen pre telo, ale aj pre 

naše vnútro, na ktoré často krát máme málo času, a ktoré je veľmi dôležité pre náš šťastný osobný vývoj. Yoga nás učí uvedomeniu si prítomnosti, správnemu dýchaniu, relaxácii, i pozitívnemu mysleniu a to sú kvality, ktoré sa zídu každému z nás. Aj preto, pravidelné cvičenie yogy do svojho tréningového programu zahŕňa čoraz viac vrcholových športovcov v golfe, tenise, atletike a iných. Aby človek začal cítiť jej pozitívne účinky je nevyhnutné pravidelné cvičenie, minimálne 2x do týžňa. 


Čo Ti dá pravidelné cvičenie yogy?
    •       zlepšuje držanie tela a formuje postavu
    •       uvoľňuje a zároveň spevňuje chrbát
    •       rozvíja flexibilitu
    •       dodáva psychickú a fyzickú silu
    •       odstraňuje napätie a stres
    •       pomáha znížiť či odstrániť bolesti chrbtice
    •       zbavuje telo únavy a nečistôt
    •       podporuje ,premazanie, a prekrvenie kĺbov, väzov a šliach
    •       omladzuje a vitalizuje organizmus
    •       zlepšuje športový výkon
    •       zvýšuje prevenciu proti poraneniu
    •       zlepšuje činnosť vnútorných orgánov
    •       stimuluje metabolizmus a zvyšuje imunitu
    •       podporuje trávenie a vylučovanie
    •       harmonizuje hladinu hormónov v tele
    •       odstraňuje svalové disbalancie

Dĺžka hodiny je 70minút, cena za hodinu 4€.
Na hodiny zatiaľ nie je potrebné sa vopred nahlásiť, stačí len prísť o 10minút skôr. Začíname presne.


Platí sa na mieste inštruktorke.Maximálny počeť je 15 ľudí.
Sebou si doneste uterák, fľašu s vodou a úsmev v srdci.


 
Prvýkrát v BASE GYME a čo všetko môžem očakávať...

Ľudia sa vždy báli a budú sa báť neznámeho...
Prečo to tak je, nikto so 100% istotou nevysvetlí, ale pokiaľ neskúsim nikdy nič nové, môj život je veľmi ohraničený konvenciami spoločnosti. Alebo si len ľudia zjednodušujú chápanie všetkého, čomu dokonale nerozumejú a škatuľkujú si tak svoj život do niečoho poznaného, niečoho čo im je blízke a dobre poznajú?

   Neexistuje jeden rozumný dôvod prečo nevyskúšať práve CrossFit. Obavy typu „ja na to nemám“, „budem na smiech ostatným“, alebo nechcem mať veľké svaly, vôbec, skutočne vôbec nie sú na mieste.
   Čo urobí človek neznalý tejto problematike? Zapne počítač, „vygoogli“ si čarovné slovíčko CrossFit a preto, že človek je tvor lenivý začne namiesto študovania dostupných materiálov prehliadať 10tky videí na youtube. Samozrejme sa mu dostáva obraz plný „nabušených“ chlapov a „veľkých“ žien, ktoré sa skôr ako na ženy podobajú na opice. Pre muža je tento obraz nedosiahnuteľnou métou a bez takýchto svalov predsa nemôžem robiť to, čo ten chalan s bandaskami na stehnách, neľudskými tehlami na bruchu a napichanými bicepsmi. Ženu takáto predstava odrádza a už jej behá po rozume, „preboha takto predsa nechcem vyzerať, to určite nebude pre mňa to pravé“...

   Práve v tomto momente robíš chybu a aby si mal dobrý pocit, že nekysneš doma na gauči, zájdeš do klasického fitka. Dáš si pár minút na páse, obeháš zopár strojov a hlavne nezabudneš na biceps... Vydrží ti to 2 týždne a si tam kde si bol, doma pri telke. Nič, okrem toho, že chceš vyzerať lepšie ako knedľa ťa do fitka neťahá. Je to ale postačujúca motivácia? Asi nie, ak si pri tom nevydržal, alebo sa nedostavujú výsledky.

   Najjednoduchšie, čo môžeš urobiť je prihlásiť sa na tréning, prípadne zavolať našim trénerom, kt. ti vo všetkom poradia. Prvý tréning je free. Na výber je viacero typov tréningov, čo ťa môže na začiatku zneistiť. Vôbec si s tým nelám hlavu, zavolaj a my ti poradíme. Najlepším riešením je prísť na tréning pre začiatočníkov, tým určite nič nepokazíš. Na začiatku vždy preferuj heslo „menej je viac“, pretože práve v týchto momentoch sa ľudia zvyknú preceniť  a pocit z prvých strávených minút na tréningu so skúsenejšími klientmi v našom gyme je horších ako pobyt u zubára... Nepreceňuj sa na prvých tréningoch, aby si mohol aj po pondelňajšom tréningu absolvovať ďalší bez premáhania, alebo aby si na druhý deň vedel vystúpiť z auta a v pohode zdolať 2 poschodia do bytu.

   Čo je zásadné pri cvičení CrossFitu v našom gyme? Komunita! 
Niečo, čo je podľa mňa jeden z najdôležitejších faktorov motivácie. Je až neuveriteľné aké väzby a priateľstvá sa pri zdolávaní jednotlivých disciplín a workout-ov vytvárajú. Keď vieš, čím si človek musí prejsť aby to všetko zvládol, vážiš si ho oveľa viac. Navzájom sa podporujete, motivujete a aj keď budeš na niektorom tréningu posledný, ostatní ťa podvzbudia a nenechajú ťa v tom samého. Naši tréneri stoja vždy pri tebe a na základe tvojich schopností ti vedia „naškálovať“ intenzitu a obtiažnosť cvikov šitú presne pre teba. Každý tréning je iný, nemôže sa tak stať, že by si sa začal nudiť. V CrossFite je taká rozmanitosť cvikov, na ktorých dokonalé zvládnutie ti nebude stačiť celý život. Nikto sa nikomu neposmieva a skúsenejší sa snaží pomôcť začiatočníkovi. Vždy tu bude niekto, kto ti poradí...

   Takmer som zabudol... Určite chceš vedieť, či je to ťažké, namáhavé a nepríjemné. Poviem to takto. Pri každom cvičení sa človek dostáva do nepohody, pretože musí vynaložiť určité úsilie. Intenzita akú zažiješ počas wod (workout of the day) bude ohromujúca, ale nečakaj, že počas celého tréningu budeš makať na pokraji svojich schopností. To určite nie. Podstatnú časť tréningu tvorí nácvik techniky vzpieračských a gymnastických prvkov, mobility, kedy pracuješ na svojej flexibilite a samozrejme aj teória, aby si vedel čo a z akého dôvodu robíš. Najlepšie na tom je, že budeš neustále posúvať svoje schopnosti, každým tréningom sa budeš zlepšovať. Nesľubujem ti žiadne zázraky, nebudeš hneď vyzerať ako Jason Khalipa, ale výsledky sa dostavujú naozaj rýchlo. O pár týždňov sa obzrieš a zistíš aký pokrok si urobil. Vieš urobiť zhyb, drepneš svoju hmotnosť, alebo workout, kt. si išiel na prvom tréningu za 12:47 zmákneš teraz pod 10 minút. 
   Atmosféra, odbornosť, rozmanitosť tréningov, rýchly progres, funkčné telo, prílev energie, zábava, to je len zopár slov, ktoré vystihujú tréning u nás. To všetko ti pomôže zostať na správnej ceste a dosahovať stanovené ciele. Predovšetkým sa budeš tešiť na každý tréning, na ľudí, vedľa ktorých nechávaš na tréningu úplne všetko, ľudí, ktorí sa stanú súčasťou tvojho života. Komunita u nás nemá hranice a naša „rodina“ trávi spoločne veľa času aj mimo gymu. Staň sa aj ty jedným z nás.


Tešíme sa na Vás v našom gyme

Bravčo
BaseGym

Nebuď ovečkou v košiari

Chcem schudnúť, chcem mať dobrú prácu, chcem byť slávny, chcem byť zdravý...
CHCEM, CHCEM, CHCEM! Prečo väčšina ľudí ostane len pri chcení?!

Každý z nás má svoje sny. Niekto byť lekárom, či riaditeľom veľkej spoločnosti, iný chce mať dokonalú postavu. Najpodstatnejšou vecou pre naplnenie svojich snov je stanovenie si cieľov a dostatočná motivácia k ich dosiahnutiu.
Povedzme si teda pár slov o tom čo vlastne motivácia a cieľ je:

Cieľ je budúca kladná hodnota, ktorú vytyčuje a o ktorej dosiahnutie sa usiluje človek, alebo spoločenský systém. Mal by byť presne stanovený a merateľný, veď ako ináč budeš vedieť či si ho naozaj dosiahol?
Motiváciapohnútky, ktoré vyvolávajú aktivitu organizmu a určujú jej zameranie. Je to psychologický proces, ktorý aktivuje ľudské správanie a dáva mu účel a smer. Akási vnútorná hnacia sila, ktorá ženie k uspokojeniu nenaplnených potrieb, či túžob. Sila, ktorá vedie k dosiahnutiu osobných a organizačných cieľov, vôľa niečo dosiahnuť.

Veľa ľudí, s ktorými sa stretávam, si myslí, že ich musí motivovať niekto iný. Hľadajú vzory okolo seba, inšpirujú sa, povedia „ten/tá ma motivuje". Je možné, že takáto „motivácia" môže prispieť k naštartovaniu zmien, avšak principiálne musí motivácia vychádzať z každého z nás, z nášho vnútra, z našich pohnútok a potrieb. Ak chcem niečo vo svojom živote zmeniť, zlepšiť, či niekam sa posunúť, v prvom rade si musím sám vedieť odpovedať na otázku čo chcem dosiahnuť, vedieť si zdôvodniť, prečo chcem opustiť svoju rutinu, na isté obdobie sa vymaniť zo svojej pohodlnosti a niečo vo svojom živote zmeniť. Každý z nás má na to iný dôvod.

My, ktorí sa pohybujeme v oblasti športu a zdravého životného štýlu, sa väčšinou venujeme redukcii hmotnosti, zlepšeniu kondície, zdokonaleniu pohybu a snažíme sa pomôcť ľuďom dosiahnuť to, po čom túžia, nech už je ich dôvod akýkoľvek. Avšak každý si musí v prvom rade uvedomiť, že nikto iný za neho nielen, že nestanoví jeho cieľ, ale ani nebude vedieť urobiť konkrétne kroky k tomu, aby mu ho pomohol dosiahnuť. To podstatné je teda na tebe!

Motivácia bez cieľa je ako duša bez tela.

Pri motivácii a stanovovaní si cieľa je veľmi potrebné uvedomiť si, či cieľ je pre nás naozaj dôležitý, prečo práve toto chceme a či sme naozaj odhodlaní vydať sa novou cestou, ktorá nemusí byť prechádzkou ružovou záhradou. A pokiaľ je motivácia dostatočne silná, každý z nás má na to, aby svoj vysnívaný cieľ dosiahol.
Dôležité je taktiež stanoviť si ho reálne, vrátane časového limitu na jeho splnenie. Pokiaľ si stanovíš nereálny cieľ, motivácia nebude dostatočne silná na jeho splnenie, lebo v tvojich očiach bude až nepredstaviteľne ďaleko. Je tiež dobré rozložiť si ho na menšie a kratšie ciele, ktoré budeme dosahovať postupne, aby sme nestratili nádej, že sa nám to nepodarí. Úspešní ľudia vo svete vedia, že odmenu za svoju prácu si nemôžu vybrať hneď, treba si na ňu počkať, preto vytrvaj a ona sa určite dostaví.

Ak chcem dosiahnuť viac a to nielen v športe, potrebujem urobiť niečo iné, ako robia všetci navôkol.

Je dobré nájsť si svoj cieľ a sám pre seba si vedieť odôvodniť, prečo ho vlastne chcem dosiahnuť a podľa môjho názoru je tiež veľmi dôležité povedať o ňom niekomu, kto ma pri jeho dosahovaní bude podporovať, či viesť... Veď možno to poznáš. S malou dušičkou keď si sa aspoň trochu odhodlal urobiť niečo inak, povedal/-a si to rodičom, partnerovi alebo súrodencovi a ten hneď začal...„no určite to už tu raz bolo" alebo „načo by si to robil/-a veď ty to aj tak nedokážeš", „načo by sme to menili", alebo „veď to sa nedá" a podobne.
Vtedy je dôležité nájsť si svojho mentora. Je to človek, ktorý sa v danom obore vyzná, má reálne skúsenosti a bude ťa viesť. Nebude síce robiť veci za teba, no ukáže ti správnu cestu a podporí ťa, keď ti bude ťažko.

Ak máš aj ty športový, či zdravotný cieľ, u nás v BaseGym-e za nami môžeš kedykoľvek prísť. Všetci naši tréneri sú profesionáli a s radosťou ti pomôžu. Neboj sa preto osmeliť a nehanbi sa rozprávať o svojich snoch a túžbach.

Zhrnutie na záver:
  • Stanov si presne merateľný cieľ a časovo ho ohranič
  • Povedz to blízkemu, alebo si nájdi mentora
  • Rozdeľ si cieľ na menšie dostupnejšie ciele
  • Stanov si presný plán na jeho dosiahnutie
  • Meraj si svoj postup a zapisuj si výsledky
Takže ešte raz: Aj tebe sa už stalo že si svojich kamarátov, rodičov, či kolegov počul rozprávať o tom, čo všetko chcú, no nakoniec z toho nič nebolo?

Nebuď ako oni! Vymaň sa zo svojho pohodlia. Nebuď ovečkou v košiari, ktorá si nemôže vybrať, čo chce.

Prajem ti veľa úspechov pri dosahovaní cieľa a veľa sily.
Pišta

V čom sa líšime od ostatných gymov v B.Bystrici?

Tradícia a profesionalita

V Banskej Bystrici sa štúdiu a aplikovaniu tréningov v rámci princípov CrossFit venujeme najdlhšie. Začínali sme už v 2009, no intenzívnejšie až na prelome rokov 2010/2011. Počkali sme si na zocelenie, dostatočné vzdelanie a oboznámenie sa s technikou a metodikou tréningu na vlastnej koži na dostatočnom časovom úseku, a až potom sme sa rozhodli odovzdávať naše skúsenosti vám – našim klientom. A hrdíme sa i ďalším prvenstvom v Bystrici

Čítať ďalej...

Kto sme?

V časoch, keď sa ľudia v neustálej túžbe za dokonalým telom potia na strojoch vo fitness centrách, sa začíname obzerať po niečom novom, nevyskúšanom, netradičnom a hlavne hľadáme cestu, ako by sa naše tréningy nedostávali do stáleho stereotypu...

Čítať ďalej...

História jednej lásky - Teamu BaseGym

Nie, nestačilo nám len tak si zacvičiť. Nestačilo nám robiť len to, čo ostatní vedľa nás. Ani občasné lichôtky dievčat, ani potľapkanie po chrbte od kamarátov, že je to celkom fajn...

Čítať ďalej...

8 dôvodov prečo určite NECVIČIŤ v Base Gym Banská Bystrica

Už ste počuli o cvičení v Base Gym Banská Bystrica? Týmto článkom by sme chceli oboznámiť laikov, ale aj skúsených športovcov, s pravou podstatou tohto konceptu a nebude to veru všetko také super a lichotivé, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Tu je osem najdôležitejších dôvodov, prečo by ste do Base Gym určite nemali chodiť.

Čítať ďalej...

Prečo CrossFit

Pretože je revolúciou vo svete fitnes! Jeho tvorcom je Greg Glassman a vznikol v USA. Obsahuje konštantne variabilné funkčné cvičenia vykonávané v relatívne vysokej intenzite. Jeho cieľom nie je byť najlepší v jedinej disciplíne, ale byť dobrým vo všetkých. Tak, aby bolo možné prekonať akúkoľvek prekážku, ktorú pred vás postavia.

Čítať ďalej...

VSTUP LEN PRE ČLENOV!!!

Vstup do gymu možný len pre registrovaných členov klubu- Občianske združenie Športového klubu Gym For Fun. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás.
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2017 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design