Prečo CrossFit

Pretože je revolúciou vo svete fitnes! Jeho tvorcom je Greg Glassman a vznikol v USA. Obsahuje konštantne variabilné funkčné cvičenia vykonávané v relatívne vysokej intenzite. Jeho cieľom nie je byť najlepší v jedinej disciplíne, ale byť dobrým vo všetkých. Tak, aby bolo možné prekonať akúkoľvek prekážku, ktorú pred vás postavia.

CrossFit je nový silový a kondičný program vyvinutý pre každého tak, aby mu pomáhal získať všeobecnú kondíciu, na základe ktorej je následne schopný lepšie čeliť akejkoľvek výzve. Funguje jednoducho - kombinuje prvky vzpierania, gymnastické cvičenia a tzv. „kardio" pri vysokej intenzite v relatívne krátkom čase. Pomocou nich prispieva k zvyšovaniu celkovej fyzickej kondície.

Dôležité je, že človek nepotrebuje k tréningu žiadne stroje, pretože sa sám vďaka CrossFit-u strojom stáva. Pomocou vysokého nasadenia, odhodlanosti a pravidelnosti výkon rastie - a teda človek napreduje. Na každom tréningu na neho čaká výzva v podobe WOD (workout of the day) tréningu dňa, ktorého absolvovanie v skupine ďalších ľudí je ozajstným zážitkom. Každý tu pochopí, že svoje hranice má ďalej, ako si myslel.

CrossFit nie je len tréning

V CrossFit-e nejde len o silový a kondičný program, ale zároveň v ňom nájdete životný štýl a komunitu ľudí, idúcu rovnakou životnou cestou. Silná komunita znamená spoločnú motiváciu, súťaženie, podporu, skúsenosti, zážitky, pravidelnosť a teda vytvára úžasnú oporu pre úspešné CrossFit pôsobenie.
 
Neoddeliteľnou súčasťou CrossFit-u je aj zdravá životospráva, ktorá je základom pre plnohodnotný život a výkon. Základom stravy je málo karbohydrátov, veľa zeleniny, mäsa, zdravých tukov a ovocia.
 
Program CrossFit je životný štýl, ktorý ľudí motivuje hýbať sa a teda robiť to, k čomu bol človek stvorený - pohyb. Motivuje ich napredovať v ich slabých stránkach a zdokonaľovať ich silné stránky a teda zlepšovať svoje osobné výkony a rekordy. Ženy a muži rôzneho veku majú konečne možnosť robiť pohyb tak, aby ich bavil.
 
Pre úspech v CrossFit-e, teda zvýšenie svojich výkonov, je potrebné pravidelne trénovať. Odporúčame 2 – 5x týždenne.
 

12/2013
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2018 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design