Spoločný projekt CrossGym Liga

S Pavlom Margetiakom z Mólo Gym vo Zvolene sme na spoločných tréningoch nahlas uvažovali, ako spojiť CrossFit komunitu na strednom Slovensku. Slovo dalo slovo a tak vznikla CrossGym Liga. A o čom to celé je?

CrossGym Liga je spoločným projektom troch gymov venujúcich sa funkčnému tréningu a tréningom využívajúcim princípy "CrossFit" v Banskej Bystrici a Zvolene. Jej cieľom je zapojenie všetkých nadšencov tohto nového odvetvia športu do amatérskej súťaže. Mologym zo Zvolena, BaseGym Banská Bystrica a Centrum Funkčného Tréningu z Banskej Bystrice pre vás pripravili jedinečnú možnosť otestovať si  svoju fyzickú, ale i vôľovú zdatnosť! CrossGym Liga sú cyklické závody, založené na princípoch CrossFit, venované predovšetkým rekreačným športovcom.

Cieľom je umožniť tým, ktorí pravidelne trénujú, porovnať si ostatnými úroveň ich fyzickej kondície, ale hlavne spojiť a rozširovať komunitu ľudí z Banskej Bystrice, Zvolena a okolia, ktorí CrossFit majú radi. Sekundárnym cieľom je tiež priblížiť tento zaujímavý spôsob tréningov širokej verejnosti.

cg liga

Liga odštartovala 5.4. a prebieha vo viacerých kolách, pričom to posledné je finálové. Každé z kôl pozostáva z 2 WOD, ktoré sa hodnotia a na základe ktorých sa zostaví poradie. Jednotlivé kolá sa vždy uskutočňujú v inom gyme (počas troch sobôt) a atléti počas ich trvania získavajú istý počet bodov. Na základe dosiahnutého skóre sa do štvrtého, a teda finálového kola na konci mája, dostanú iba tí najzdatnejší.

Náročnosť disciplín zostavujeme bez potreby využitia zložitejších techník tak, aby sa zapojiť mohol naozaj každý, kto ovláda aspoň základné princípy tréningov na báze CrossFit. S pribúdajúcim časom sa však náročnosť bude stupňovať.

Nech sa víťazom Ligy sa stane najkomplexnejší atlét!


Team BaseGym na prvom kole CrossGym ligy 5.4.2014:

cg liga 1.kolo

Viac na: www.crossgymliga.sk alebo  https://www.facebook.com/pages/CrossGym-Liga/1416820705239675?fref=ts


04/2014
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2018 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design