športova priprava deti

Prečo začať

Týmto článkom by sme vás chceli oboznámiť s programom pre deti.
Chceme aby viac športovali a hlavne športovali správne, chceme aby sme vytvorili kolektív ktorý športuje.

ČÍTAJ VIAC...

TRÉNERI

trener IVAN
HRNČIAR
JOZEF
KUBELA
20289718 10209821713288243 1639864166 n 1 MARTIN
TISTAN

TVOJI TRÉNERI

NIEČO O NÁS :-)

ČÍTAJ VIAC...

Base Gym Banská Bystrica

Promo trailer 2016

Nebuď ovečkou v košiari

Chcem schudnúť, chcem mať dobrú prácu, chcem byť slávny, chcem byť zdravý...
CHCEM, CHCEM, CHCEM! Prečo väčšina ľudí ostane len pri chcení?!

Každý z nás má svoje sny. Niekto byť lekárom, či riaditeľom veľkej spoločnosti, iný chce mať dokonalú postavu. Najpodstatnejšou vecou pre naplnenie svojich snov je stanovenie si cieľov a dostatočná motivácia k ich dosiahnutiu.
Povedzme si teda pár slov o tom čo vlastne motivácia a cieľ je:

Cieľ je budúca kladná hodnota, ktorú vytyčuje a o ktorej dosiahnutie sa usiluje človek, alebo spoločenský systém. Mal by byť presne stanovený a merateľný, veď ako ináč budeš vedieť či si ho naozaj dosiahol?
Motiváciapohnútky, ktoré vyvolávajú aktivitu organizmu a určujú jej zameranie. Je to psychologický proces, ktorý aktivuje ľudské správanie a dáva mu účel a smer. Akási vnútorná hnacia sila, ktorá ženie k uspokojeniu nenaplnených potrieb, či túžob. Sila, ktorá vedie k dosiahnutiu osobných a organizačných cieľov, vôľa niečo dosiahnuť.

Veľa ľudí, s ktorými sa stretávam, si myslí, že ich musí motivovať niekto iný. Hľadajú vzory okolo seba, inšpirujú sa, povedia „ten/tá ma motivuje". Je možné, že takáto „motivácia" môže prispieť k naštartovaniu zmien, avšak principiálne musí motivácia vychádzať z každého z nás, z nášho vnútra, z našich pohnútok a potrieb. Ak chcem niečo vo svojom živote zmeniť, zlepšiť, či niekam sa posunúť, v prvom rade si musím sám vedieť odpovedať na otázku čo chcem dosiahnuť, vedieť si zdôvodniť, prečo chcem opustiť svoju rutinu, na isté obdobie sa vymaniť zo svojej pohodlnosti a niečo vo svojom živote zmeniť. Každý z nás má na to iný dôvod.

My, ktorí sa pohybujeme v oblasti športu a zdravého životného štýlu, sa väčšinou venujeme redukcii hmotnosti, zlepšeniu kondície, zdokonaleniu pohybu a snažíme sa pomôcť ľuďom dosiahnuť to, po čom túžia, nech už je ich dôvod akýkoľvek. Avšak každý si musí v prvom rade uvedomiť, že nikto iný za neho nielen, že nestanoví jeho cieľ, ale ani nebude vedieť urobiť konkrétne kroky k tomu, aby mu ho pomohol dosiahnuť. To podstatné je teda na tebe!

Motivácia bez cieľa je ako duša bez tela.

Pri motivácii a stanovovaní si cieľa je veľmi potrebné uvedomiť si, či cieľ je pre nás naozaj dôležitý, prečo práve toto chceme a či sme naozaj odhodlaní vydať sa novou cestou, ktorá nemusí byť prechádzkou ružovou záhradou. A pokiaľ je motivácia dostatočne silná, každý z nás má na to, aby svoj vysnívaný cieľ dosiahol.
Dôležité je taktiež stanoviť si ho reálne, vrátane časového limitu na jeho splnenie. Pokiaľ si stanovíš nereálny cieľ, motivácia nebude dostatočne silná na jeho splnenie, lebo v tvojich očiach bude až nepredstaviteľne ďaleko. Je tiež dobré rozložiť si ho na menšie a kratšie ciele, ktoré budeme dosahovať postupne, aby sme nestratili nádej, že sa nám to nepodarí. Úspešní ľudia vo svete vedia, že odmenu za svoju prácu si nemôžu vybrať hneď, treba si na ňu počkať, preto vytrvaj a ona sa určite dostaví.

Ak chcem dosiahnuť viac a to nielen v športe, potrebujem urobiť niečo iné, ako robia všetci navôkol.

Je dobré nájsť si svoj cieľ a sám pre seba si vedieť odôvodniť, prečo ho vlastne chcem dosiahnuť a podľa môjho názoru je tiež veľmi dôležité povedať o ňom niekomu, kto ma pri jeho dosahovaní bude podporovať, či viesť... Veď možno to poznáš. S malou dušičkou keď si sa aspoň trochu odhodlal urobiť niečo inak, povedal/-a si to rodičom, partnerovi alebo súrodencovi a ten hneď začal...„no určite to už tu raz bolo" alebo „načo by si to robil/-a veď ty to aj tak nedokážeš", „načo by sme to menili", alebo „veď to sa nedá" a podobne.
Vtedy je dôležité nájsť si svojho mentora. Je to človek, ktorý sa v danom obore vyzná, má reálne skúsenosti a bude ťa viesť. Nebude síce robiť veci za teba, no ukáže ti správnu cestu a podporí ťa, keď ti bude ťažko.

Ak máš aj ty športový, či zdravotný cieľ, u nás v BaseGym-e za nami môžeš kedykoľvek prísť. Všetci naši tréneri sú profesionáli a s radosťou ti pomôžu. Neboj sa preto osmeliť a nehanbi sa rozprávať o svojich snoch a túžbach.

Zhrnutie na záver:
  • Stanov si presne merateľný cieľ a časovo ho ohranič
  • Povedz to blízkemu, alebo si nájdi mentora
  • Rozdeľ si cieľ na menšie dostupnejšie ciele
  • Stanov si presný plán na jeho dosiahnutie
  • Meraj si svoj postup a zapisuj si výsledky
Takže ešte raz: Aj tebe sa už stalo že si svojich kamarátov, rodičov, či kolegov počul rozprávať o tom, čo všetko chcú, no nakoniec z toho nič nebolo?

Nebuď ako oni! Vymaň sa zo svojho pohodlia. Nebuď ovečkou v košiari, ktorá si nemôže vybrať, čo chce.

Prajem ti veľa úspechov pri dosahovaní cieľa a veľa sily.
Pišta
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2018 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design