športova priprava deti

Prečo začať

Týmto článkom by sme vás chceli oboznámiť s programom pre deti.
Chceme aby viac športovali a hlavne športovali správne, chceme aby sme vytvorili kolektív ktorý športuje.

ČÍTAJ VIAC...

TRÉNERI

trener IVAN
HRNČIAR
JOZEF
KUBELA
20289718 10209821713288243 1639864166 n 1 MARTIN
TISTAN

TVOJI TRÉNERI

NIEČO O NÁS :-)

ČÍTAJ VIAC...

Base Gym Banská Bystrica

Promo trailer 2016

Prvýkrát v BASE GYME a čo všetko môžem očakávať...

Ľudia sa vždy báli a budú sa báť neznámeho...
Prečo to tak je, nikto so 100% istotou nevysvetlí, ale pokiaľ neskúsim nikdy nič nové, môj život je veľmi ohraničený konvenciami spoločnosti. Alebo si len ľudia zjednodušujú chápanie všetkého, čomu dokonale nerozumejú a škatuľkujú si tak svoj život do niečoho poznaného, niečoho čo im je blízke a dobre poznajú?

   Neexistuje jeden rozumný dôvod prečo nevyskúšať práve CrossFit. Obavy typu „ja na to nemám“, „budem na smiech ostatným“, alebo nechcem mať veľké svaly, vôbec, skutočne vôbec nie sú na mieste.
   Čo urobí človek neznalý tejto problematike? Zapne počítač, „vygoogli“ si čarovné slovíčko CrossFit a preto, že človek je tvor lenivý začne namiesto študovania dostupných materiálov prehliadať 10tky videí na youtube. Samozrejme sa mu dostáva obraz plný „nabušených“ chlapov a „veľkých“ žien, ktoré sa skôr ako na ženy podobajú na opice. Pre muža je tento obraz nedosiahnuteľnou métou a bez takýchto svalov predsa nemôžem robiť to, čo ten chalan s bandaskami na stehnách, neľudskými tehlami na bruchu a napichanými bicepsmi. Ženu takáto predstava odrádza a už jej behá po rozume, „preboha takto predsa nechcem vyzerať, to určite nebude pre mňa to pravé“...

   Práve v tomto momente robíš chybu a aby si mal dobrý pocit, že nekysneš doma na gauči, zájdeš do klasického fitka. Dáš si pár minút na páse, obeháš zopár strojov a hlavne nezabudneš na biceps... Vydrží ti to 2 týždne a si tam kde si bol, doma pri telke. Nič, okrem toho, že chceš vyzerať lepšie ako knedľa ťa do fitka neťahá. Je to ale postačujúca motivácia? Asi nie, ak si pri tom nevydržal, alebo sa nedostavujú výsledky.

   Najjednoduchšie, čo môžeš urobiť je prihlásiť sa na tréning, prípadne zavolať našim trénerom, kt. ti vo všetkom poradia. Prvý tréning je free. Na výber je viacero typov tréningov, čo ťa môže na začiatku zneistiť. Vôbec si s tým nelám hlavu, zavolaj a my ti poradíme. Najlepším riešením je prísť na tréning pre začiatočníkov, tým určite nič nepokazíš. Na začiatku vždy preferuj heslo „menej je viac“, pretože práve v týchto momentoch sa ľudia zvyknú preceniť  a pocit z prvých strávených minút na tréningu so skúsenejšími klientmi v našom gyme je horších ako pobyt u zubára... Nepreceňuj sa na prvých tréningoch, aby si mohol aj po pondelňajšom tréningu absolvovať ďalší bez premáhania, alebo aby si na druhý deň vedel vystúpiť z auta a v pohode zdolať 2 poschodia do bytu.

   Čo je zásadné pri cvičení CrossFitu v našom gyme? Komunita! 
Niečo, čo je podľa mňa jeden z najdôležitejších faktorov motivácie. Je až neuveriteľné aké väzby a priateľstvá sa pri zdolávaní jednotlivých disciplín a workout-ov vytvárajú. Keď vieš, čím si človek musí prejsť aby to všetko zvládol, vážiš si ho oveľa viac. Navzájom sa podporujete, motivujete a aj keď budeš na niektorom tréningu posledný, ostatní ťa podvzbudia a nenechajú ťa v tom samého. Naši tréneri stoja vždy pri tebe a na základe tvojich schopností ti vedia „naškálovať“ intenzitu a obtiažnosť cvikov šitú presne pre teba. Každý tréning je iný, nemôže sa tak stať, že by si sa začal nudiť. V CrossFite je taká rozmanitosť cvikov, na ktorých dokonalé zvládnutie ti nebude stačiť celý život. Nikto sa nikomu neposmieva a skúsenejší sa snaží pomôcť začiatočníkovi. Vždy tu bude niekto, kto ti poradí...

   Takmer som zabudol... Určite chceš vedieť, či je to ťažké, namáhavé a nepríjemné. Poviem to takto. Pri každom cvičení sa človek dostáva do nepohody, pretože musí vynaložiť určité úsilie. Intenzita akú zažiješ počas wod (workout of the day) bude ohromujúca, ale nečakaj, že počas celého tréningu budeš makať na pokraji svojich schopností. To určite nie. Podstatnú časť tréningu tvorí nácvik techniky vzpieračských a gymnastických prvkov, mobility, kedy pracuješ na svojej flexibilite a samozrejme aj teória, aby si vedel čo a z akého dôvodu robíš. Najlepšie na tom je, že budeš neustále posúvať svoje schopnosti, každým tréningom sa budeš zlepšovať. Nesľubujem ti žiadne zázraky, nebudeš hneď vyzerať ako Jason Khalipa, ale výsledky sa dostavujú naozaj rýchlo. O pár týždňov sa obzrieš a zistíš aký pokrok si urobil. Vieš urobiť zhyb, drepneš svoju hmotnosť, alebo workout, kt. si išiel na prvom tréningu za 12:47 zmákneš teraz pod 10 minút. 
   Atmosféra, odbornosť, rozmanitosť tréningov, rýchly progres, funkčné telo, prílev energie, zábava, to je len zopár slov, ktoré vystihujú tréning u nás. To všetko ti pomôže zostať na správnej ceste a dosahovať stanovené ciele. Predovšetkým sa budeš tešiť na každý tréning, na ľudí, vedľa ktorých nechávaš na tréningu úplne všetko, ľudí, ktorí sa stanú súčasťou tvojho života. Komunita u nás nemá hranice a naša „rodina“ trávi spoločne veľa času aj mimo gymu. Staň sa aj ty jedným z nás.


Tešíme sa na Vás v našom gyme

Bravčo
BaseGym
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2018 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design