Kurzy bežkovania

Beh na lyžiach patrí medzi najzdravšie športy na svete a je aj skvelým doplnkovým športom k akýmkoľvek iným, nielen CrossFit-u. Okolité hory ponúkajú výborné zázemie pre tento šport a čoraz viac ľudí objavuje, alebo znovuobjavuje čaro behu na lyžiach. Upravené trate na neďalekých Králikoch, Skalka Aréne pri Kremnici, alebo v ABL Snow Štrbské pleso využíva množstvo „hobby“ jazdcov a amatérov. Mnohí jazdia roky, no stále sa nevedia posunúť a zlepšiť svoju techniku. 

Rozhodli sme sa reagovať na podnety ľudí, ktorí by sa bežkovať chceli naučiť od základov, ale aj tých pokročilých s cieľom zlepšiť sa, naučiť sa behať správne, skonzultovať a odstrániť prípad
né chyby, či zefektívniť už existujúci štýl.

Pozývame Vás preto na jednodňový kurz behu na lyžiach pre dospelých. 
Zažite skvelý čas, užite si zábavu na snehu a vráťte sa do čias lyžiarskych zájazdov!

Dôraz: učenie sa správnej techniky klasického, aj voľného štýlu, zdokonalenie už existujúcej techniky, odstraňovanie chýb, celkové zefektívnenie pohybu pri behu na lyžiach

Najbližší termín na výber nájdete na našej novej webovej stránke: TU

Čas: 09:00-15:00 s hodinovou prestávkou na obed v čase 12:00-13:00

Miesto: Primárne Skalka pri Kremnici (Skalka Aréna). V hre je však viacero alternatív s ohľadom na počasie: Štadión zimných športov Králiky, štadión na Skalke pri Kremnici (Skalka Aréna), alebo areál ABL Snow Štrbské pleso. V závislosti od podmienok a upravenosti tratí bude konkrétne miesto včas upresnené a každý prihlásený účastník bude v dostatočnom predstihu informovaný e-mailom a sms-kou. 

Bežeckú výstroj si zabezpečujú účastníci individuálne. Ohľadom poradenstva pri výbere lyží nás neváhajte kontaktovať! 

Cena za skupinový kurz: 30€/osoba 

Tréner: Štefan Oravec, bývalý reprezentant Slovenska v behu na lyžiach, účastník Majstrovstiev sveta juniorov, Majstrovstiev sveta do 23 rokov, niekoľkonásobný majster Slovenskej republiky, aktívny člen Slovenskej lyžiarskej asociácie. 

Pre záväzné prihlásenie sa je potrebné vyplniť prihlášku. (Online link pridávame vždy priebežne, keď sú naplánované termíny.)


Počet účastníkov je obmedzený.

Pre výber výstroje čítajte TU

Kurz je vhodný aj ako forma teambuildingu pre firmy, organizácie, alebo partiu kolegov, či kamarátov, alebo ako doplnkový rozširujúci kurz - sústredenie pre športovcov praktizujúcich iné druhy športu, kedy kurz vieme prispôsobiť vašim potrebám (vlastný dátum, miesto, čas, intenzita a.t.ď.). Ponúkame aj súkromné hodiny. 

Prihlasovať sa dá do dvoch skupín Začiatočníci a Pokročilí.


Začiatočníci
: Stáli na bežkách len občas, alebo ešte nikdy, nemajú zvládnutú techniku behu. Venujeme sa tu hlavne vysvetleniu základov a princípov behu na lyžiach, stabilite, zábavným balačným cvičeniam na prevažne rovinatom a len mierne svahovitom teréne, prechodu do sklzu a koordinácii pohybov.

Pokročilí: Majú zvládnuté základy techniky prejdú plynulo aspoň 7km v teréne a ovládajú aspoň jeden štýl behu na lyžiach. Tu sa zameriavame na vylepšenie techniky, odstraňovanie chýb, zvládanie terénnych nerovností - volenie správnej techniky v závislosti od terénu, prechody do rôznych variant odrazov (1-1, 2-1, 2-2 a pod.). 

Prípadné dodatočné informácie Vám radi poskytneme na tel. čísle: 0918 627 493 – Štefan Oravec.
Mnoho ďalšieho sa tiež dočítate na samostatnej webovej stránke: www.kurzybezkovania.sk 

Prihláška 
TU


bezky 2


ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2019 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design