Kto sme?

V časoch, keď sa ľudia v neustálej túžbe za dokonalým telom potia na strojoch vo fitness centrách, sa začíname obzerať po niečom novom, nevyskúšanom, netradičnom a hlavne hľadáme cestu, ako by sa naše tréningy nedostávali do stáleho stereotypu...

Jedného dňa mi môj veľmi dobrý kamarát Ivan Hrnčiar posiela tabuľku s tzv. „benchmark girls“, čo sú základné „cvičebné jednotky“ v novom športovom odvetví s názvom CrossFit. Nikdy nezabudnem, ako v klasickom fitku začíname predvádzať tieto veľmi krátke, ale intenzívne tréningy, kedy celá „bodybuilding“ komunita udivene sleduje, ako robíme veľké počty opakovaní v krátkom časovom intervale. Reakcie nášho „publika“ sa stupňujú s pribúdajúcimi prvkami typickými pre CrossFit, ako sú „double unders“ (dvojité preskoky švihadla), burpies (kľuk-drep-výskok), prípadne „kipping pull ups“ (zhyb s nakopnutím). Samozrejme, veľmi ich to zaujalo!

Časom objavujeme stále nové a nové prvky, vyhľadávame informácie, ktoré by nás viac zasvätili do tohto nového športu. V relatívne krátkom časovom období zaznamenávame značné fyziologické zmeny. Naše telá vyzerajú viac „atleticky“, v zmysle celku ako takého, výkonnosť narastá z tréningu na tréning. Postupne sa dostávame k cvičeniam s Kettlebellmi a k vzpieračským cvikom. Usporadúvame prvý pretek, zameraný na funkčný tréning, s názvom „Battle of Fitarena“ s podnázvom „Couch Challenge“, píše sa rok 2011. V ten istý rok sa zúčastňujeme na podobnom podujatí v Bratislave, ktorý sa koná pod záštitou Ilju Číža, ktorý sa významne podieľa na propagácii tohto športu na Slovensku.

V lete 2011 organizujeme prvú súťaž, zameranú na CrossFit, s názvom „Battle of Urpin“. Prichádzajú nadšenci tohto nového športu a s účasťou takmer 40 atlétov, sa toto podujatie skvele zapisuje v komunite úrovňou svojej organizácie. Medzitým sa zúčastňujeme podujatí Golem Challenge v Bratislave, známeho Czech Beast Challenge, Reebok Mobile Gym v Bratislave a iných menších. Samozrejme, chladnými nás nenechá ani SpartanRace na Slovensku a v Čechách. V roku 2012 a 2013 sa náš tím rozširuje o ďalších nadšencov, ktorí úplne podliehajú kráse funkčného tréningu. V poradí už tretí ročník „Battle of Urpin“ s podtitulom „Winter edition“ v decembri 2013, na ktorom sa stretáva najvýraznejšia cross-fit komunita Slovenska, Čiech a Poľska, je ďalším výrazným spúšťačom záujmu i u bežných ľudí, ktorí si atmosféru tohto podujatia prichádzajú vychutnať ako diváci.

Vzhľadom k tomu, že stále častejšie narážame na problém s priestorom, podmienkami a vybavením klasických fitnes centier, ktoré nie sú stavané a vybavené pre taký rozmanitý tréning, akým CrossFit určite je, súbežne s prípravou preteku v novembri 2013 otvárame svoj vlastný gym s názvom „BASE GYM“. Konečne!!! Všetko je tu prispôsobené na funkčný tréning, takže tu nenájdete nijaké stroje, bežiace pásy a podobné nezmysly. O to viac si tu ale vychutnáte atmosféru nefalšovaného gymu v komunite ľudí, ktorí vás posúvajú stále ďalej a ďalej. S rukou na srdci môžem povedať, že komunita je ako jedna veľká rodina. Atmosféra je tu nezameniteľná a prostredníctvom tohto športu som spoznal, a neustále spoznávam, kopec skvelých ľudí, ktorí neodmysliteľne patria do môjho života.

Jozef Kubela alias. Bravčo
11/2013
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2019 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design