CrossFit Open 2014

Fenomén menom CrossFit v posledných rokoch zažíva na Slovensku veľký boom a vďaka viacerým závodom a novým gymom sa dostáva do povedomia mnohých ľudí. Každý v tejto komunite vie čo je to WOD, AMRAP, REP alebo NOREP a pozná mená ako Rich Froning či Samanta Briggs, ktorí získali titul „Najviac FIT muž/žena sveta".

Dokonca známy magazín Forbes označil CrossFit Games 2013, ktoré sa uskutočnili v kalifornskom Los Angeles, za najväčšiu športovú udalosť roka. Ako Forbes písal v úvode, pre všetkých tých, ktorí stále považujú CrossFit za prechodné pobláznenie, ktoré rýchlo pominie, majú zlú správu. CrossFit tu zostane. A vo veľkom!

Open je prvý z dvoch kvalifikačných častí na CrossFit Games. Čo je najväčšia CrossFit súťaž na svete stretávajú sa tu už len tí najlepší z najlepších z rôznych kútov zemegule. 
V piatok 2.2.2014 ráno nášho času bol do sveta vypustený prvý kvalifikačný workout a atléti mali čas do pondelka zistiť svoje skóre a to buď:
- natočením videa, ktoré musí spĺňať presné požiadavky a bude hodnotené na internete
- alebo ísť tento workout pod dohľadom oficiálneho trénera v oficiálnom licencovanom CF gyme
Takto to celé pokračuje 5 týždňov.

Celý svet je rozdelený do 17-tich regiónov (napr. celá Európa je jeden región) a z každého regiónu postúpi 50 mužov a 50 žien do ďalšieho kola nazývaného Regionals. 
Odtiaľ už postúpia len traja najlepší z každého regiónu na celosvetový sviatok crossfitérov CrossFit Games, kde sa rozhodne o najlepších na svete.

CrossFit ale nie je len pre profesionálnych atlétov. Je tu pre každého, kto chce dokázať sebe, svojim priateľom či celému svetu, že práve on je ten najlepší. Súperíte s priateľmi v gyme kto zdvihne viac, beží rýchlejšie, je lepší gymnasta či vzpierač. I o tom je Open.

Na Reebok CrossFit Games Open 2014 sa prihlásilo 200 000 atlétov amatérov, aj profesionálov z celého sveta!
Banskobystrický Team BaseGym pri tom nemohol chýbať! Po prvom WOD sme zatiaľ, v rámci Európy a z celkového počtu 11 430 atlétov, na nasledovných miestach:

V kategórii 18-39 rokov: 778.,1582., 2380., 5503.
V master kategórii 40-44 rokov na 275. mieste (z celkového počtu 824).

Mená sú zatiaľ, kvôli ochrane osôb, utajtené.
Držte nám palce, ešte nás čakajú 4 týždne a teda 4 rôzne WOD, ktoré, ako to v CrossFite chodí, zatiaľ nepoznáme! :-)

03/2014
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2019 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design