Čo je to Cross tréning?

Je revolúciou vo svete fitnes! Obsahuje konštantne variabilné funkčné cvičenia vykonávané v relatívne vysokej intenzite. Jeho cieľom nie je byť najlepší v jedinej disciplíne, ale byť dobrým vo všetkých. Tak, aby bolo možné prekonať akúkoľvek prekážku, ktorú pred vás postavia.

Cross tréning je kondičný a silový program vyvinutý pre každého tak, aby mu pomáhal získať všeobecnú kondíciu, na základe ktorej je následne schopný lepšie čeliť akejkoľvek výzve. Funguje jednoducho - kombinuje prvky vzpierania, gymnastické cvičenia a tzv. „kardio" pri vysokej intenzite v relatívne krátkom čase. Pomocou nich prispievame na našich tréningoch k zvyšovaniu celkovej fyzickej kondície.

Ako vyzerá typická hodina tréningu u nás?
Na tréningoch v roszahu 75 minút nepoužívame žiadne stroje, pretože sa sami vďaka Cross-u strojom stávame. Po úvodnej rozcvičke a zahriatí aj formou hier prechádzame do jadra tréningu. Pomocou nasadenia, odhodlanosti a pravidelnosti výkon rastie - a teda napredujeme. Striedame cviky s vlastnou váhou s cvikmi s náčiním a záťažou. Na každom tréningu na nás čaká výzva v podobe (workout of the day) tréningu dňa, ktorého absolvovanie v skupine ďalších ľudí je ozajstným zážitkom. Tu pochopíme, že svoje hranice máme omnoho ďalej, ako sme si mysleli.

Cross nie je len tréning

V Cross-e nejde len o silový a kondičný program, ale zároveň je to životný štýl. Motivuje nás napredovať v našich slabých stránkach a zdokonaľovať naše silné stránky a teda zlepšovať svoje osobné výkony a rekordy. Je to komunita ľudí, idúcich rovnakou životnou cestou. Silná komunita znamená lepšiu spoločnú motiváciu, zdravé súťaženie, podporu, skúsenosti, zážitky, pravidelnosť a teda vytvára úžasnú oporu pre úspešné Cross púsobenie. Neoddeliteľnou súčasťou Cross-u je aj zdravá životospráva, ktorá je základom pre plnohodnotný život a výkon. Základom stravy je málo karbohydrátov, veľa zeleniny, mäsa, zdravých tukov a ovocia.
 
Pre úspech v Cross-e, teda zvýšenie svojich výkonov, je potrebné pravidelne trénovať. Odporúčame 2 – 5x týždenne.

POZRI Video TU

Battle of Urpin 2018-367
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2019 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design