FitMamina v Banskej Bystrici

Jedinečný koncept cvičenia s bábätkami pre všetky aktívne maminky. Inšpirácie na všakovaké športové aktivity s deťmi. Pretože materskú si treba užívať! Ponúkame vám:

 1. FitMamina Classic - cvičenie s deťmi v šatkách a ergonomických nosičoch, ale i bez nich, so špeciálnym zameraním sa na partie, ktoré sú počas každodennej starostlivosti o detičky najviac namáhané
 2. dynamické cvičenie s kočíkmi FitMamina Strollering® športová chôdza s kočíkom, popretkávaná rôznymi kardio a posiľňovacími cvikmi

FitMamina je určená pre všetkých aktívnych rodičov, či rodinných príslušníkov, ktorí chcú byť vo forme, no nemajú možnosť/nechcú nechať detičky počas svojho cvičenia niekde bez ich dohľadu.

FitMamina Classic:

 • Využitie nosenia dieťatka počas cvičenia v šatke alebo ergonomickom nosiči vytvára zaujímavý tréning, ktorý v sebe spája prvky posilňovania, funkčných pohybov, powerjogy, pilatesu a mnohé iné, a zvyčajne prebieha len s vlastnou váhou a váhou dieťatka. Záťaž si v priebehu cvičenia môže každý prispôsobiť svojmu tempu a fyzickej zdatnosti. Nie je potrebné sa naň nejako špeciálne vopred pripravovať. V letných mesiacoch cvičíme primárne v prírode, nejde o tanečné hodiny plné choreografií, ani o cvičenie detí. Výhodou tiež je, že naň nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie ani príprava a je prirodzené rovnako, ako samotné bytie. Spája nás totiž motto "Moveo ergo sum" - hýbem sa, teda som.
 • každý pondelok dopoludnia v mestskom parku pri Ekonomickej fakulte/v zimných mesiacoch v Brishka Dance Studio v centre mesta BB - ohľadom najbližšieho kurzu sa vždy informujte formou správy, alebo telefonicky

FitMamina Strollering®: 

 • Strollering® je outdoorové cvičenie na čerstvom vzduchu, ktorého základom je športová dynamická chôdza s kočíkom (nie beh!), ktorá je odborníkmi považovaná za najprirodzenejší a najefektívnejší druh pohybu, o to viac práve pre mamičky po pôrode. Efektívne kombinuje rýchlu športovú chôdzu s kočíkom s kardio-cvikmi a posilňovacími cvikmi, ktoré sú zamerané na precvičenie celého tela, aj na typicky problematické partie žien.
 • Rovnako, ako celé zameranie konceptu FitMamina, ide o jedinečný druh cvičenia, pri ktorom môže rodič spevňovať svoje telo, prípadne i chudnúť a to všetko za prítomnosti svojho dieťatka v kočíku, alebo na odrážadle. Tým, že rodič vezme so sebou dieťatko na lekcie, nielen, že nemusí zháňať opatrovanie, ale už od útleho detstva mu ide príkladom. Deti vnímajú, že hýbať sa je prirodzené a že šport patrí medzi každodenné bežné činnosti.
 • Strollering® vznikol z anglických slov „to stroll" (prechádzať sa) a „stroller" (kočík). Autorkou celého programu je Češka Mgr. Edita Berková. Viac informácií a všetko, čo so Strolleringom súvisí, sa môžete dozvedieť na www.strollering.cz, alebo na www.facebook.com/STROLLERING.
 • každú stredu a piatok dopoludnia na štadióne VŠC Dukla na Štiavničkách - prihlasovací formulár: https://goo.gl/forms/fg0CA1Q4orJimNbL2

Ako sa pripraviť na hodinu FitMamina Strollering®:

Účasť na lekcii si vyžaduje základnú kondíciu. Cvičenie nie je v žiadnom prípade vhodné pre mamičku v šestonedelí, mamičku po cisárskom reze do min. 4 mesiacov po zákroku, alebo tehotnú mamičku!

Hodina prebieha vo viacerých blokoch, ktoré navzájom spája dynamická rýchla chôdza s kočíkom. Dĺžka lekcie je 45 minút. Súčasťou môžu byť aj pohybové hry, cvičenie s loptami, s SM System, s X-band posilňovacími gumami a podobne.

Na hodinu si vezmite:

  • pohodlné oblečenie určené na cvičenie (napr. legíny/kraťasy, ktoré neobmedzujú v pohybe), ideálne je funkčné termoprádlo, ktoré odvádza pot (áno, spotíme sa), ľahká flexibilná obuv s pevnou pätou – tenisky (nie turistické topánky, nie sandále, nie žabky a podobne), v letných mesiacoch pokrývka hlavy/čelenka, v chladnejšom alebo premenlivom počasí neprefúkavá vetrovka a pod.
  • suché oblečenie na prezlečenie sa po hodine, ďalšia vrstva pre prípadné zahriatie (mikina..)
  • dostatok vody na pitie (aspoň 1liter, v období dojčenia pokojne aj viac)
  • dieťatku v kočíku zabaľte dostatok jedla a pitia, hračku, s ktorou sa môže zabaviť v prípade, že hodinu neprespí...
  • jednoznačne dobrú náladu a chuť posúvať svoje limity


FitMamina je životný štýl. Organizujeme i spoločné výlety s detičkami do prírody. 

Viac informácií: Mgr. Jana Oravcová, zakladateľka, kondičná trénerka I. stupňa (FF Univerzity Mateja Bela), certifikovaná lektorka cvičenia s bábätkami v šatkách a nosičoch, absolventka kurzu Panvové dno a diastáza pod vedením Mgr. Martiny Nakládalovej (fyziomami.com), certifikovaná lektorka programu Strollering®. Telefonický kontakt 0908 064 044. 

Facebook: www.facebook.com/fitmamina
Web: www.fitmamina.sk 


logo fitmamina Leto

File 6.2.18 13 09 34

ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2019 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design