Kettlebell tréningy

Čo je to "ketlebell"?
Kovová guľa s uchom „kettlebell“ pochádza z Ruska (s názvom bulina alebo girja). Do fitness sveta sa dostala cez USA. Ide o náčinie, ktoré je komptaktné, môže s ním cvičiť ktokoľvek a dá sa s ním cvičiť prakticky kdekoľvek. V našom gyme ho nájdete vo váhach 6, 8, 12 a 16kg. 

Prečo vyskúšať náš Kettlebell tréning?
Výhodou oproti klasickej jednoručnej činke, je jeho tvar, ktorý umožňuje vykonávať také dynamické pohyby, a pripraviť tak pre vás zaujímavý tréning, ktorý s klasickou jednoručnou činkou vykonať nemôžete. Na tomto tréningu precvičujeme svaly celého tela, pričom najväčší dôraz sa kladie na spevnenie spodnej časti chrbta. Pomocou kettlebellu získavame silný chrbát, čím sa obmedzia jeho bolesti. Tým, že cviky nie sú zamerané len na jednu alebo dve svalové partie, ale na všetky - hlavne veľké svalové partie, sme donútení k vysokému energetickému výdaju a teda chudneme. Kettlebell tréningy sú u nás klientmi veľmi obľúbené a vhodné aj na prestriedanie popri iných typoch tréningov. 

Ako vyzerá typická tréningová hodina?
Jedna tréningová hodina pozostáva zo zahriatia a rozcvičky, po ktorej sa následne prechádza k vopred pripravenej kombinácii rôznych variant kettlebelových cvikov, menej, i viac dynamických v kombinácii s funkčnými pohybmi. Vždy dbáme na správne prevedenie jednotlivých cvikov. V závere hodiny vždy spravíme tzv. workout - dynamické kolo, ktoré je vyvrcholením celej hodiny. Po celú dobu tréningu cvičíme s rôznou váhou kettlebelov. Na záver samozrejme nemôže chýbať strečing. 

kettlebellkb trening bg
ikonka mobil
0918 964 525
ikonka domcek
1st CF camp Banská Bystrica
Starohorská 1
ikonka facebook
Copyright © 2019 Base Gym Banská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je voľne šíriteľný softvér vydaný podľa GNU General Public License.
CrossFit je registrovaná ochranná známka. Na našej stránke je značka "CrossFit" použitá na základe zákona o ochranných známkach 506/2009 Z.z., § 14 ods. 1 a to na účely bližšej špecifikácie služby, ktorú ponúkame.

Grafika murgasova.eu
Webdesign ZM Design